Європейський підрозділ компанії ZEMIC спільно з компанією з розробки електроніки FPGA спроектували систему зважування вуликів на пасіці HiveWatch.
HiveWatch — це інтелектуальне ефективне рішення для точного зважування бджолиних вуликів. Ця система допомагає бджолярам виконувати свою роботу більш продуктивно, грунтуючись на точну інформацію, дистанційно і без перешкод для бджіл. Система HiveWatch забезпечує зважування і точний контроль стану кожного вулика на пасіці.
В основі вимірювальної частини системи використовуються одноточкові датчики ZEMIC, вибір яких залежить від розмірів вуликів і запланованої ваги меду. На параметри встановлених датчиків також впливає розмір вантажоприймальної платформи, в яку монтується тензодатчик і на якій буде розташовуватися вулик.

Інформація з датчика надходить на електронний блок від FPGA, в якому обробляється відповідно до запрограмованих алгоритмів, аналізується і передається співробітникам пасіки у вигляді звітів і діаграм.

До інших функцій системи HiveWatch відносяться:
-сигналізація небезпечних ситуацій, що бджоли рояться, закінчується їжа і т.п. У разі подібної ситуації бджоляр буде проінформований по SMS, телефону або електронною поштою;
-аналіз інформації, при якому виконується порівняння бджолиних сімей, виявлення закономірностей їх поведінки;
-можливість працювати в енергонезалежному режимі завдяки надійній батареї.

HiveWatch дозволяє підключати до восьми пасічних ваг до одного електронного блоку. Дані про вагу регулярно збираються і передаються на веб-сервер по мобільній мережі через налаштовані тимчасові інтервали. В особливих випадках, таких як бджолиний рій або інші позаштатні ситуації, передача виконується негайно, так що бджоляр отримує сигнал тривоги протягом декількох секунд. Бджоляр може переглядати дані про бджіл з будь-якого місця через додаток HiveWatch і створювати конфігурації (інтервал передачі, аварійні сигнали і т. д.).

Грунтуючись на досвіді європейського офісу ZEMIC в компанії «ЗЕМИК Україна» також розпочато проектування різних варіантів пасічних ваг із зручним функціоналом і надійною ваговою електронікою для дистанційного контролю параметрів вуликів. Результати робіт за даним напрямком будуть представлені найближчим часом після закінчення тестування дослідних зразків в реальних умовах.
Для внесення побажань для такої продукції як пасічні ваги, обговорення технічного завдання або консультацій з підбору тензометричних датчиків ZEMIC зв’яжіться з менеджером нашої компанії зручним для Вас способом.

Читайте больше