Одним з найважливіших вузлів ваговимірювальної системи є вузол вмонтування тензодатчика, що представляє собою один аксесуар або модульну конструкцію, призначенням якої є коректна передача навантаження з вантажоприймальної платформи на тензометричний датчик. Крім основного призначення вузол вмонтування забезпечує правильний монтаж датчика сили в конструкцію ваг, захищає датчик від зсуву або зміни положення в процесі роботи, запобігає впливу на результати вимірювання ваги сил, які деформують показання (різні бокові та ударні навантаження на датчик, вібрації встановленого обладнання тощо).

Процес вибору вузла вмонтування починається з визначення конструкції ваговимірювальної системи. Одні й ті ж моделі тензометричних датчиків можуть працювати з різними вузлами вмонтування, тип яких залежить від особливостей зважування. При визначенні необхідного вузла вмонтування слід враховувати навантаження на датчик, вимоги до матеріалу (сталь з покриттям або нержавіюча сталь), експлуатаційні особливості технологічного об’єкта (наприклад, необхідність захисту від перекидання бункера, наявність вібрацій і т.п.).
Розглянемо типові вузли вмонтування для тензодатчиків і їх застосування.

Шарнірні вузли вмонтування.
Конструкція даного виду вузлів вмонтування містить шарнір, який забезпечує датчику, який встановлюється захист від впливу бокових навантажень і коливань вантажоприймальної платформи. В асортименті продукції найбільш ходовими моделями вузлів вмонтування з шарнірними елементами є:
-HL-3-003 (петлі / вушка): використовуються для монтажу датчиків S-подібного типу моделі Н3 в бункерних вагах;
-HJ-8-201 (сталева ніжка) і BJ-8-202 (ніжка з нержавіючої сталі) для роботи з датчиками балочного типу в платформних або бункерних вагах;
-HY-8-201 (аксесуар з кулею) також застосовується з балочними датчиками Н8С в аналогічних вагових системах.

Шарнірні вузли вмонтування

Вузли вмонтування з еластомером.
Основне завдання вузла вмонтування з еластомером полягає в скороченні впливу на точність вимірювання і на роботу датчика в цілому сильних вібрацій або ударних навантажень, що виникають через технологічні особливості об’єкта зважування, наприклад, зважування бункера або ємності, всередині яких розміщено обладнання для перемішування компонентів, що створює істотні вібрації конструкції в цілому.
При жорсткому кріпленні тензодатчиків в подібну систему вібрації, які виникають при роботі перемішуючого пристрою, будуть істотно спотворювати достовірність результатів зважування і термін служби силовимірювального елемента. Передчасний вихід з ладу тензодатчиків можливий також через ударні навантаження на вантажоприймальну платформу. Використання в даних системах вузла вмонтування з еластомерів дозволяє скоротити більшу частину ударного впливу або вібрацій, домогтися потрібної точності зважування і запобігти виходу з ладу датчиків.
Для придбання вузлів вмонтування з еластомером і коректного підбору моделі даного аксесуара зверніться до менеджера нашої компанії.

Вузли вмонтування з еластомером

Вузли для автомобільних і залізничних ваг.
Вузли вмонтування для авто і ЖД ваг можуть бути виготовлені як з шарнірними, так і з еластомерними елементами. Вантажоприймальна платформа ваг при експлуатації регулярно піддається різним динамічним навантаженням, що виникають при заїзді і з’їзді транспорту, при гальмуванні і т.п. Вузли для зважування транспорту розроблені з метою компенсації впливу негативних навантажень і захисту датчиків від виходу з ладу.

Вузли для автомобільних і залізничних ваг

Вузли з захистом від перекидання.
Даний тип вузлів призначений для зважування ємностей, бункерів, цистерн, силосів та інших варіантів бункерних ваг, на які можливий частий вплив бокових навантажень через особливості конструкції або місця установки. При розміщенні на відкритому майданчику конструкція бункерів за рахунок своєї парусності піддається впливу вітрових навантажень і виникає ризик аварійних ситуацій. Для запобігання перекидання ємності в вузлах вмонтування використовуються спеціальні захисні елементи, що дозволяють уникнути завалювання бункерів.

Одним з варіантів невиправданої економії на загальній вартості ваг є використання неякісних вузлів вмонтування або конструкцій, які не враховують всі особливості об’єкта зважування. У кращому випадку подібна економія призводить до неточності вимірювання через неправильну передачу навантаження на силовимірювальний елемент, в гіршому — до швидкого виходу з ладу тензодатчиків або аварійних ситуацій і дорогого ремонту.
Ми рекомендуємо не заощаджувати на якості і використовувати вузли вмонтування відповідно до поставленого завдання і які враховують всі особливості ваговимірювальної системи!

Для підбору необхідних вузлів вмонтування і уточнення процедури їх замовлення зверніться до менеджерів ТОВ «ЗЕМИК».

Вузли з захистом від перекидання

Читайте більше