При проектуванні будь-якої вагової системи одним з параметрів, на які варто звертати увагу при виборі комплектуючих, є серійність їх виробництва і взаємозамінність елементів.

Використання в системі датчиків з унікальними параметрами в майбутньому може спричинити проблеми з обслуговуванням устаткування і відновленням його роботи після аварійних ситуацій. Нерідко виникають ситуації, коли кінцевий споживач вагового обладнання з тих чи інших причин не хоче більше продовжувати співпрацю з виробником комплектуючих або використовувати їх продукцію. Серед таких причин часто виникає людський фактор, незадоволеність ціновою політикою, претензії до виконання гарантійних зобов’язань або сервісної підтримки, високий відсоток браку або часті поломки комплектуючих.

Для мінімізації витрат при переході з комплектуючих одного виробника на продукцію іншого варто звернути увагу на взаємозамінність їх товарів. Сучасні виробники тензодатчиків пропонують широкий асортимент навантажень і типорозмірів власної продукції, що дозволяє підібрати аналоги засобів вимірювання з різним співвідношенням ціна-якість.

Основними критеріями підбору тензодатчиків є:
— однаковий тип датчиків (аналог балкового датчика повинен також бути балковим, а не мембранним або S-подібним);
— однакове максимальне навантаження на датчик;
— однакові геометричні розміри датчика (а також приєднувальні розміри, міжцентрові відстані отворів для кріплення, тип і розмір різьби в цих отворах і т.п.), що дозволить при заміні датчика одного виробника на датчик іншого виробника уникнути будь-яких змін в конструкції вагового обладнання;
— збіг чутливості датчиків (в mV / V). Якщо в системі використовується тільки один тензометричний датчик (наприклад, торгові ваги з однокрапковим датчиком), то даним параметром можна знехтувати, провівши після заміни калібрування вагового індикатора і налаштування ваг. Якщо датчик, який потрібно замінити, використовується в складі кількох подібних, то чутливість нового датчика повинна збігатися з чутливістю раніше використовуваного;
— збіг вхідного і вихідного опору тензомоста.

Для зручності пошуку аналогів датчиків інженери «ZEMIC» надали наведену нижче таблицю порівняння моделей найбільш відомих виробників тензодатчиків.

Звертаємо Вашу увагу, що таблиця носить ознайомлювальний характер. У ній представлені як повні аналоги датчиків, так і максимально близькі за основними критеріями пошуку, але все ж мають деякі незначні відмінності. Крім того, виробники можуть змінювати характеристики продукції без повідомлення про це покупців.

Після підбору датчика по таблиці рекомендуємо ще раз порівняти їх основні характеристики або звернутися за консультацією до співробітниками ТОВ «ЗЕМИК».

Читайте більше